Wydarzenie online już za:
Termin: 14-18 kwietnia 2025 r.
Czas: 10:00
Miejsce: Online
Udział jest BEZPŁATNY
Zapraszamy na Tydzień kadrowo-płacowy „Zmiany w przepisach 2025 oraz ich wpływ na obowiązki pracodawców: uzupełniający urlop macierzyński, świadczenia z ZFŚS, jawność i równość wynagrodzeń”. Każdego dnia udostępnimy Ci bezpłatnie materiały do pobrania: e-booki, szkolenia online oraz praktyczne narzędzia – kalkulatory, opracowane przez najlepszych ekspertów na temat ostatnich zmian w prawie i ich skutków na Twoją pracę. Zajmiemy się szczególnie zmianami istotnymi dla pracodawców w 2025 roku.
Pierwszego dnia zapraszamy na rozmowę z radczynią prawną Magdaleną Nurzyńską-Sawicką, która poruszy temat nowelizacji Kodeksu pracy z dnia 19 marca 2025 r., wprowadzającą nowy rodzaj urlopu dla rodziców wcześniaków oraz dzieci hospitalizowanych po narodzinach. Dowiesz się o zasadach przyznawania tego świadczenia, warunkach, jakie trzeba spełnić czy potrzebnej dokumentacji.
Drugiego dnia będziesz mógł skorzystać z kalkulatora uzupełniającego urlopu macierzyńskiego, aby ustalić wymiar i okres trwania uzupełniającego urlopu macierzyńskiego.
Trzeci dzień poświęcony będzie tematowi świadczeń z ZFŚŚ dla emerytów i rencistów. Dowiesz się, jakie warunki musi spełnić emeryt lub rencista, aby otrzymać wsparcie z funduszu. Poznasz limity zwolnień podatkowych dla świadczeń z ZFŚS w 2025 roku.
Czwartego dnia będziesz mógł skorzystać z kalkulatora odpisu na ZFŚS, aby obliczyć wysokość odpisu na ZFŚS w 2025 r.
Piątego dnia poruszymy niezwykle ważny temat dyrektywy dotyczącej jawności i równości wynagrodzeń oraz obowiązków jakie nałoży na pracodawców. Poznasz 20 problemów płacowych związanych z dyrektywą w sprawie jawności i równości wynagrodzeń, a także dowiesz się, jakie są praktyczne sposoby wdrażania jawności wynagrodzeń w organizacji.
Zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu kadrowo-płacowym
Nowe przepisy wprowadzają uzupełniający urlop macierzyński – kto z niego skorzysta
19 marca 2025 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, która wprowadziła nowy rodzaj urlopu dla rodziców wcześniaków oraz dzieci hospitalizowanych po narodzinach. Uzupełniający urlop macierzyński ma na celu wsparcie rodzin, których dzieci wymagają dłuższej opieki medycznej po porodzie. Jego wymiar zależeć będzie od długości pobytu noworodka w szpitalu oraz tygodnia ciąży, w którym dziecko przyszło na świat.
Z materiału eksperta dowiesz się:
Kalkulator uzupełniającego urlopu macierzyńskiego
Od 19 marca 2025 r. rodzicom dzieci, które urodziły się przedwcześnie lub były hospitalizowane po porodzie, zacznie przysługiwać prawo do uzupełniającego urlopu macierzyńskiego.
Skorzystaj z kalkulatora, aby ustalić wymiar i okres trwania uzupełniającego urlopu macierzyńskiego.
Świadczenia z ZFŚŚ dla emerytów i rencistów
Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (ZFŚS) jest tworzony przez pracodawców w celu wspierania pracowników w zakresie świadczeń socjalnych. Wsparcie może dotyczyć również emerytów oraz rencistów, którzy byli w przeszłości zatrudnieni u danego pracodawcy.
Z e-booka dowiesz się:
Kalkulator odpisu na ZFŚS
Kalkulator odpisu na ZFŚS umożliwia ustalenie wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w danym roku kalendarzowym.
Skorzystaj z kalkulatora, aby obliczyć wysokość odpisu na ZFŚS w 2025 r.
Dyrektywa o jawności i równości wynagrodzeń
Jakie zmiany dotyczące jawności i równości wynagrodzeń wprowadzi Dyrektywa UE 2023/970? Jakie obowiązki spoczną na pracodawcach? Czy dyrektywa 2023/970 rzeczywiście zapewni pełną jawność i równość wynagrodzeń?
Ze e-booka dowiesz się:
Radca prawny, specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy i ubezpieczeniami społecznymi. Autor licznych artykułów z zakresu wynagrodzeń, prawa pracy i rozliczeń z ZUS. Od 2008 r. redaktor publikacji kadrowo-płacowych i ubezpieczeniowych Wydawnictwa Wiedza i Praktyka.
Leszek Skupski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Specjalista w zakresie zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi. Od kilku lat związany z administracją publiczną.
Jakub Pioterek
Prawnik z doświadczeniem w urzędzie pracy. Specjalizuje się przede wszystkim w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Od ponad 6 lat na co dzień zajmuje się także tematyką związaną z prawem podatkowym i bilansowym. Autorka wielu publikacji z zakresu m.in. zatrudniania osób bezrobotnych, zatrudniania pracowników młodocianych oraz opłacania składek na ubezpieczenia społeczne.
Anna Kostecka
Radca prawny specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa pracy. Na bieżąco doradza pracodawcom i pracownikom rozwiązywać najtrudniejsze sprawy z zakresu zatrudnienia, bez względu na jego podstawę prawną. Wspiera pracodawców i pracowników w procesach sądowych. Realizuje projekty i audyty prawne dla największych przedsiębiorstw ściśle współpracując z działami HR, kadr i płac, a także z szczeblem kierowniczym.
Magdalena Nurzyńska-Sawicka
* Pole oznaczone gwiazdką jest obowiązkowe
FORMULARZ ZAPISU NA TYDZIEŃ KADROWO-PŁACOWY
Zapisz się już dziś i korzystaj z wiedzy naszych ekspertów za darmo i bez żadnych zobowiązań. Zapisując się przez formularz otrzymujesz jedynie dostęp do bezpłatnego tygodnia kadrowo-płacowego „Zmiany w przepisach 2025 oraz ich wpływ na obowiązki pracodawców: uzupełniający urlop macierzyński, świadczenia z ZFŚS, jawność i równość wynagrodzeń”.
Wiedza i Praktyka sp. z o.o., ul. Łotewska 9A, 03-918 Warszawa,
tel.: (22) 518 29 29, e-mail: cok@wip.pl
Numer NIP: 526-19-92-256, Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Wysokość kapitału zakładowego: 200 000 zł.